PRZEWODNIK KUPUJĄCEGO

Kupowanie nowych sof i foteli jest poważną inwestycją i określenie najlepszej jakości za najlepszą cenę może być dość trudne. Chcemy, abyś był zadowolony z dokonanego wyboru, dlatego zebraliśmy informacje, aby pomóc w podjęciu decyzji.

Kontent:

- Konstrukcja Sofy

- Wypełnienia poduszek sofy (Baza & Oparcia)

- Tapicerka podstawy sofy

- Skórzane pokrycie sofy

- Tkaniny na sofę

Konstrukcja Sofy

Konstrukcja sofy może się różnić w zależności od zastosowania różnych materiałów i metod konstrukcji ramy. Zasadniczo ramy są wykonane z litego drewna, a najlepsze meble wykonane są z twardego drewna, takiego jak dąb, brzoza lub olcha. Zastosowanie twardego drewna, szczególnie w konstrukcji ramy, zmniejsza szanse na poluzowanie połączeń w czasie, zwiększając w ten sposób żywotność sofy. Dość często stosuje się sklejkę, w której cienkie warstwy drewna są łączone ze sobą za pomocą kleju, a efekt końcowy jest bardzo mocnym, wytrzymałym materiałem. Sklejka jest ogólnie stosowana do paneli (np plecy,) w konstrukcji sofy. Połączenia mogą być wzmocnione za pomocą klejenia, wkrętów i zszywek oraz dodania wzmocnionych narożników.

Podczas gdy idealnie byłoby mieć sofę wykonaną z drogiego drewna twardego, większość sof o rozsądnej jakości mają stosunkowo dobrze skonstruowane, zaprojektowane ramy. Miękkie części, takie jak tapicerka podstawy i poduszki, są głównymi obszarami, które pochłaniają większość zużycia i nie jest obecnie często spotykana skrzypiąca sofa, chyba że kupujesz absolutnie coś z najniższej półki..

Wypełnienie Sofy

Pianka

Pianka blokowa to pianka wytwarzana z poliuretanu. Jest produkowana w duże bloki, które są następnie przycinane do wymaganego rozmiaru.

Ten rodzaj pianki jest najczęstszym materiałem stosowanym jako wnętrze sofy. Pianka jest mocna i zapewnia wsparcie oraz nadaje sofie bardziej dopasowany wygląd. Blokową piankę można znaleźć w poduszkach siedzeń, poduszkach na ramiona (podłokietnikach) i poduszkach sof.

Blokowa pianka jest miękka i trwała oraz ma wiele różnych gęstości. Z biegiem lat pianka może się zagęszczać i tracić objętość w niewielkim stopniu, ale można to zminimalizować, obracając poduszki od czasu do czasu, aby zmienić obszary zużycia.

Włókno

Włókno to rodzaj wypełnienia stosowanego w sofach, który jest wytwarzany z poliestru. Włókno poliestrowe jest dla Ciebie znane, ponieważ można je znaleźć w innych popularnych produktach, takich jak misie, poduszki i kołdry.

Włókno jest bardzo popularnym materiałem wykorzystywanym do wypełnienia sofy, ponieważ jest bardzo uniwersalne i jest tańszą opcją od kaczych piór lub puchu. Stosuje się je w poduszkach siedzeń, poduszkach na ramiona (podłokietnikach) i oparciach sof. Jest to również wiodące wypełnienie dla większości małych poduszek dekoracyjnych.

Sofy, które wykorzystują włókno w poduszkach siedzeń, mają miękki i elegancki wygląd, co wymaga niewielkiej konserwacji, aby wyglądały jak najlepiej jak najdłużej. Codzienne przewracanie i spulchnianie poduszek jest konieczne, aby zachować komfort i zapobiec ich spłaszczeniu.

Włókno jest najczęściej stosowane w poduszkach oparciowych sofy, aby zapewnić miękkość.

Pianka & Pióra

Jest to doskonała metoda wykorzystywana do wypełnienia poduszek do siedzenia (siedziska), ponieważ rdzeń składa się z pianki o większej gęstości, owiniętej od góry i od dołu piórami z kaczki lub gęsi. Tego rodzaju poduszki łączą najlepsze cechy pióra i pianki, miękkość, odpowiednie wsparcie i komfort piór w połączeniu ze stabilnością i sprężystością pianki.

Sofa w której użyto pianki i piór wytrzyma dłużej niż sofa tylko z zastosowaniem pianki. Ta metoda jest równoważna sprężynom kieszonkowym pod względem trwałości i wygody.

Tapicerka Podstawy Sofy

Taśma tapicerska (Niestosowana w naszych produktach)

Taśma to elastyczny, tkany pasek o szerokości około 7 centymetrów, często stosowany do podparcia platformy siedziska sofy.

Taśma to najtańsza opcja dla producenta sof, jeśli chodzi o platformę do siedzenia. Taśmy są szybkie i łatwe do zainstalowania, po prostu rozciąga się je na ramie i odpowiednio mocuje z każdej strony.
Jeśli szukasz sofy, która będzie często używana, powiedzmy w zatłoczonym domu rodzinnym, zaleca się unikanie sofy taśmowanej i szukanie czegoś, co ma stalową sprężynę. Taśmy szybko się rozciągają i tracą elastyczność przy intensywnym użytkowaniu i mogą spowodować zatapianie się (zapadanie) części siedziskowej sofy. Sprężyny stalowe, takie jak sprężyny serpentynowe, są mocne, trwałe i wytrzymają znacznie dłużej niż taśmy. Płacenie trochę więcej za wysokiej jakości sprężyny, tak naprawdę na dłuższą metę może zaoszczędzić pieniądze.

Sprężyny serpentynowe czy sprężynowania S

Sprężyny serpentynowe to sprężyny wykonane z drutu stalowego, który ma kształt ciągły S. Drut stalowy używany do produkcji sprężyn serpentynowych ma zwykle średnicę 2,906 mm (9 Gauge), ale może być różny u różnych producentów.

Stalowe sprężyny serpentynowe są najczęstszym rodzajem sprężyny stalowej stosowanej do podparcia platformy siedziska sofy. W wysokiej jakości sofach spotyka się sprężyny serpentynowe, które są pokryte miedzią, aby zapobiec korozji.

Wybierając się po nową sofę, warto zwrócić uwagę na liczbę sprężyn zastosowanych w konstrukcji. Im więcej sprężyn, tym mocniejsze, jędrniejsze będą siedzenia. Zaleca się pięć sprężyn serpentynowych na jedno siedzisko.

Wszystkie sprężyny serpentynowe należy łączyć ze sobą poziomo za pomocą sznura. Ma to na celu zapewnienie, że wszystkie sprężyny działają jednocześnie, podtrzymując ciężar siedzącej osoby. Bez sznurów łączących, istnieje prawdopodobieństwo, że stalowe sprężyny oderwą się od swoich kotwic, mocowań lub pękną.

Sprężyny kieszeniowe

Sprężyny kieszeniowe to pojedyncze sprężyny wykonane ze stali o wysokiej wytrzymałości, które następnie są owijane w kieszonki z materiału, stąd nazwa „Sprężyny kieszeniowe”, 1 kieszeń dla 1 sprężyny.
Sprężyny kieszeniowe zostały pierwotnie zaprojektowane do stosowania w wysokiej klasy materacach. Dziś zastosowanie sprężyn kieszeniowych w sofach staje się coraz bardziej popularne. Sprężyny kieszeniowe stosuje się zarówno w zdejmowalnych, jak i niezdejmowalnych pokrowcach siedzeń.

Czy sofa z sprężynami kieszeniowymi jest dla mnie odpowiednia?

Kieszeń z tkaniny użyta do okrycia każdej sprężyny pozwala na niezależne przesuwanie w górę i w dół, więc w przeciwieństwie do innych systemów sprężyn, nie działają one razem jako jedna całość. To sprawia, że sprężyny kieszeniowe są idealnym wyborem, jeśli dwóch użytkowników tej samej sofy różni się znacznie masą. Ponieważ sprężyny kieszeniowe mogą się swobodnie poruszać i pracować samodzielnie, cięższa osoba nie powinna mieć wpływu na osobę siedzącą obok.
Sprężyny kieszeniowe pomogą w utrzymaniu doskonałego wyglądu Twojej sofy. Za każdym razem, gdy wstajesz, wszystkie sprężyny rozszerzają się. Pomaga to zachować kształt poduszek siedziska.
Sofa w której zastosowano wysokiej jakości sprężyny kieszeniowe wytrzyma dłużej niż sofa z tańszym wnętrzem z pianki blokowej. Tańsza pianka z czasem zapada się, spłaszcza przez co nie stanowi odpowiedniego wsparcia, ale dzięki sprężynowym kieszeniowym uzyskasz stałe wsparcie przez cały okres użytkowania sofy.

Skórzane Pokrycie Sofy

Skóra licowa czy pełnolicowa

Skóra pełnolicowa jest zdefiniowana przez Leather Industries of America (LIA), Międzynarodową Radę Garbarzy (ICT), Międzynarodowy Związek Technologów Skórzanych i Stowarzyszeń Chemików (IULTCS) jako:

„Podział ziarna skóry, z której nie usunięto nic oprócz włosów i związanego z nimi naskórka.” Skóra licowa i skóra pełnolicowa są takie same, różnią się tylko nazewnictwem.

Jak wygląda skóra licowa?

Skóra licowa to jedno z najbardziej luksusowych skórzanych pokryć na sofę. Sprawia wrażenie ciepłej, zachęcającej do odpoczynku i jest bardzo miękka w dotyku. Ponieważ skóra licowa jest barwiona i traktowana inaczej niż skóra anilinowa podczas procesu wykończenia, pigmentacja powierzchni ma nieco bardziej jednolite zabarwienie, co sprawia, że ta skóra jest idealna dla współczesnych dizajnerskich projektów sof.

Czy sofa ze skóry licowej jest dla mnie odpowiednia?

Sofa ze skóry licowej to świetny wybór, jeśli chcesz wytrzymałej, trwałej i łatwej do czyszczenia sofy. To idealny wybór dla ruchliwego domu rodzinnego z małymi dziećmi i zwierzętami.

Wspaniałą cechą tej skóry jest to, że jeśli płyn, taki jak kawa, zostanie rozlany na twoją sofę, pigmentowana powłoka będzie odporna na wchłanianie wystarczająco długo, abyś mógł ją zetrzeć wilgotną szmatką.

Skóra licowa jest zbliżona jakością do skóry Anilinowej, która jest jedną z najlepszych, najtrwalszych i najbardziej atrakcyjnych skór dostępnych w meblarstwie.

UWAGA: Sofy tapicerowane skórą licową mogą być początkowo sztywniejsze, a skóra może być mniej elastyczna, gdyż jest absolutnie nowa. Może się to utrzymywać przez kilka pierwszych dni użytkowania. Podobnie jak w przypadku nowej wysokiej jakości pary butów, skóra nie została użyta, więc mięknie z upływem czasu. Z czasem stanie się coraz bardziej luksusowa i miękka. Uwaga: To nie jest wada w momencie dostawy sofy ale znak jakości i trwałości w perspektywie długoterminowej.

Skóra Anilinowa

Skóra anilinowa produkowana jest wyłącznie z najlepszej jakości skór z minimalnymi niedoskonałościami, takimi jak ślady po ugryzieniu i blizny. Skóra anilinowa poddawana jest niewielkiej obróbce, a do jej barwienia używa się tylko barwnika anilinowego.

W przeciwieństwie do korygowanej skóry licowej i półanilinowej, do pokrycia powierzchni nie stosuje się pigmentu, co daje bardzo delikatną i naturalnie wyglądającą skórę.

Jak wygląda skóra anilinowa?

Skóra anilinowa jest jednym z najbardziej luksusowych skórzanych pokryć na sofę. Sprawia wrażenie ciepłej, zachęcającej do odpoczynku i jest wyjątkowo miękka w dotyku. Ponieważ skóra jest produktem naturalnym, poszczególne partie skóry wchłaniają różne ilości barwnika anilinowego, dzięki czemu można zobaczyć wiele różnych odcieni.

Czy sofa z skóry anilinowej jest dla mnie odpowiednia?

Ponieważ skóra anilinowa poddawana jest bardzo niewielkiej obróbce, należy dołożyć wszelkich starań, aby ta skóra wyglądała jak najlepiej. Sofa ze skóry anilinowej nie jest wskazana w domach z małymi dziećmi i zwierzętami lub w pomieszczeniach, w których spożywane są posiłki i napoje.

Na skórę anilinową nie nakłada się pigmentowej powłoki, więc jest bardzo podatna na przebarwienia. Jeśli płyn, taki jak kawa, zostanie rozlany na takiej skórze, zostanie natychmiast wchłonięty i bardzo szybko przyciemni dotknięty obszar, aż wyschnie. Często powoduje to plamę, która zniknie ale wymaga to czasu.

Barwniki stosowane do barwienia skóry anilinowej są podatne na rozkład przez światło słoneczne. Długotrwałe nasłonecznienie może bardzo szybko powodować przebarwienia. Aby temu zapobiec, należy chronić sofę anilinową przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych.

Sofy ze skórą anilinową są jednymi z najdroższych sof, które można kupić ze względu na jakość zastosowanej skóry. Pamiętaj, aby dobrze rozważyć zakup, ponieważ sofy te wymagają dużo opieki i uwagi, aby móc się nimi cieszyć i utrzymać w doskonałej kondycji.

Skóra Półanilinowa

Skóra półanilinowa znajduje się pomiędzy skórą licową lub pełnolicową, która może mieć skorygowane lico i całkowicie anilinową skórą. Często jest produkowana z lepszej jakości skór z mniejszą liczbą naturalnych oznaczeń, takich jak ślady po ugryzieniu i blizny.

Skóra półanilinowa ma cienką powłokę pigmentu ochronnego, aby umożliwić naturalne piękno skóry.

 

Jak wygląda skóra półanilinowa?

Skóra półanilinowa ma gładkość i jest jedną z najmiększych dostępnych skór. Ponieważ do pokrycia powierzchni użyto tylko cienkiej warstwy pigmentu, może mieć widoczne drobne naturalne oznakowania i nieznaczne różnice w odcieniach, ale nie w takim samym stopniu jak w przypadku pełnej skóry anilinowej.

Czy sofa ze skóry półanilinowej jest dla mnie odpowiednia?

Półanilinowe sofy skórzane są odpowiednie dla osób, które chcą zobaczyć naturalne piękno skóry, ale chcieliby również trwałości i pewnej spójności kolorystycznej z poprawioną skórą licową.

Półanilina jest bardzo miękką skórą, ale można ją oszpecić, jeśli nie zostanie zachowana odpowiednia pielęgnacja i uwaga. Rozlany płyn należy usunąć jak najszybciej, ponieważ pozostawienie go przez zbyt długi czas może spowodować zabrudzenie. Zadrapania należy traktować kremem i / lub pastą do skóry.

Piękno półaniliny polega na tym, że jest to jedna z najbardziej miękkich i wytrzymałych skór dostępnych na rynku. Ma pewien stopień ochrony, ale prawdopodobnie z czasem zmatowieje, odsłaniając “żywy” wygląd.

Skóra Genuine (Niestosowana w naszych produktach)

Skóra Genuine lub Skóra Naturalna (nazwy tożsame) to ogólny termin branżowy obejmujący wiele różnych grup skór.

Obejmuje to:

Dwoinę i Skórę Klejoną

Zawierają niższy poziom skóry bydlęcej, która jest częścią włóknistą, warstwa ta jest powleczona warstwą syntetycznej lub sztucznej skóry, z góry. To jest właśnie skóra Genuine lub Naturalna.

Po garbowaniu skóra ma około 8 mm grubości i jest zbyt gruba, aby można ją było stosować na sofach. Technika zwana dzielniem służy do krojenia skóry na cieńsze, bardziej użyteczne kawałki. Górna warstwa, zwana skórą licową, jest używana do droższych zastosowań. Dolne warstwy są używane do zamszu lub w przemyśle meblowym jako skóra dwoina (Skóra naturalna).

Przed zastosowaniem na sofach dwoina ma wytłoczone naśladujące skórę ziarno na jej powierzchni, podobnie jak skóra licowa korygowana, tworząc bardziej naturalny wygląd.

Jak wygląda skóra Genuine?

Skóra Genuine jest bardzo szeroko stosowana w przemyśle tapicerskim i jest bardzo podobna w wyglądzie zewnętrznym do niektórych skór wyższej jakości. Główną różnicą jest to, że wierzchnia warstwa jest zimniejsza i twardsza w dotyku ze względu na pokrycie jej syntetyczną powłoką, która ma wygląd skóry.

Czy sofa ze skóry Genuine jest dla mnie odpowiednia?

Sofa z skóry Genuine to świetny wybór, jeśli chcesz wytrzymałej, trwałej i łatwej do czyszczenia sofy. To idealny wybór dla ruchliwego domu rodzinnego z małymi dziećmi i zwierzętami.

Wspaniałą cechą tej skóry jest to, że jeśli płyn, taki jak kawa, zostanie rozlany na twoją sofę, pigmentowana powłoka będzie odporna na wchłanianie wystarczająco długo, abyś mógł ją zetrzeć wilgotną szmatką.

Powłoka pigmentowa ma doskonałą odporność na światło i nie zaniknie zbyt szybko.

Sofa wykonana w tej skórze będzie wyglądać świetnie przez kilka lat, ale w zależności od zużycia, ostatecznie skóra pęknie i rozejdzie się (pierwsze oznaki już po 2 latach), ponieważ warstwa syntetyczna na powierzchni nie jest tak trwała, jak skóra licowa lub skóra Anilinowa, która może trwać dekady w porównaniu do skóry Genuine.

Czy wszystkie elementy sofy zostaną wykonane w wybranym rodzaju skóry?

Wszystkie nasze sofy mają wybraną przez Ciebie skórę na wszystkich częściach użytkowych. Części nienadające się do użytkowania oraz obszary, które są w większości niewidoczne, takie jak tył i niektóre panele boczne, mogą być wykonane z skóry syntetycznej w 100% dopasowanym kolorze. Części te nie ulegają zużyciu ani nie są dotykane. Jest to standard branżowy, oczywiście możemy wycenić wykonanie w 100% z pełnej wybranej skóry, jeśli jest taka potrzeba.

Tkaniny na sofę

Tkaniny na sofy oferują ogromny wybór kolorów i wykończeń, a zazwyczaj są dostępne w mieszance włókien zapewniającej wytrzymałość. Wyszukuj wyspecjalizowanych producentów tkanin lub tkanin włoskich, o których wiadomo, że są najwyższej jakości oraz są najbardziej wytrzymałymi tkaninami na sofę.

- Tkaniny z mikrofibry można łatwo zetrzeć i idealnie nadają się do domu z dziećmi lub zwierzętami
- Tkaniny wymagające konserwacji, takie jak jedwab lub zamsz wymagają dodatkowej opieki
- Teksturowane tkaniny wykazują mniejsze zużycie niż gładkie